Logo UAM
Logo Erasmus+

Instytut Polski w Berlinie - praktyki
Published on / opublikowano 05-12-2019

Instytut Polski w Berlinie serdecznie zaprasza do odbywania praktyk studenckich i absolwenckich w swojej siedzibie w Berlinie lub w Filii w Lipsku.
Jeśli chcesz: aktywnie uczestniczyć w dialogu polsko-niemieckim, promować polską kulturę, sztukę i historię za granicą, poznać tajniki dyplomacji kulturalnej, zapoznać się z działalnością polskich instytucji zagranicznych, spotkać ważne osobistości: dyplomatów, polityków, artystów i naukowców oraz odbywać praktyki w biurze z pięknym widokiem na Wyspę Muzeów, w samym centrum Berlina to ta oferta jest właśnie dla Ciebie!
Wymagania:

status studenta
- znajomość języka polskiego i niemieckiego, co najmniej na poziomie B2 (warunek konieczny!)
- zainteresowanie polską kulturą
- dyspozycyjność co najmniej dwa dni w tygodniu
- obowiązkowość i sumienność
- otwartość i chęć nauki

Praktyki oferowane przez Instytut Polski są bezpłatne. Koszty zakwaterowania, wyżywienia oraz transportu na miejsce odbywania praktyk praktykant opłaca we własnym zakresie.
Czas trwania praktyk: 1-3 miesiące
Zainteresowane osoby prosimy o przesłanie CV i krótkiego listu motywacyjnego na
adres: berlin@instytutpolski.org albo lipsk@instytutpolski.org (dotyczy praktyk w Filii
Lipsk).
Prosimy o kontakt najpóźniej na dwa miesiące przed planowanym rozpoczęciem
praktyk! Zorganizowanie praktyk w krótszym okresie jest niemożliwe.